LaserTag systém

Share

Z důvodu zajištění kompatibility systémů, je klíčový prvek IR komunikace, její parametry, jak na straně vysílání tak příjmu. Dále je to možnost nastavení zařízení a systémů s ohledem na herní principy a pravidla, maximální rozsah těchto nastavení. Pro další druhy bezdrátové komunikace platí, že by mělo být možná provozovat herní set hráče bez nutnosti další bezdrátové komunikace s jinými hráči. Tyto další druhy bezdrátové komunikace tak slouží pro vnitřní komunikaci mezi prvky systému hráče, nastavení systému hráče mimo hru a nebo jako součást herních prvků na uzavřených hřištích.

LaserTag systém se skládá z osobního vybavení pro hráče:

1/ Zářič a jádro systému hráče, často integrované přímo v LaserTag zbrani. Obsahuje zářič – vysílač IR komunikace, ovládací prvky – vstupy od uživatele, hlavní audio výstup, někdy obrazovku – LCD.

2/ Senzory, zařízení přijímající IR komunikaci, ať už na čelence nebo jinde. S jádrem systému hráče jsou propojené bezdrátově, nebo přímo kabelem. Obsahují často optickou signalizaci – LED, a případně audio výstup.

3/ Admin ovladač – zařízení, často zcela samostatné, sloužící k moderování hry, nastavení hráčů. Komunikuje se systémem hráče obvykle přímo pomocí IR vysílání.

4/ Další herní prvky, zařízení nesené hráči, samostatné nebo komunikující s jádrem systému hráče. Mohou to být lékárničky, zásoby munice, nástrahy, granáty a jiné.

Dále se může jednat samostatné herní prvky, vybavení hřiště:

1/ Vlajky, body, mají IR přijímač, optickou nebo audio signalizaci. Hráči je mohou ovlivňovat pomocí IR vysílání a nebo jinou formou bezdrátové komunikace.

2/ Aktivní prvky, zóny, nástrahy nebo pozitivní prvky. Mají IR vysílač a nebo jiný druh bezdrátové komunikace. Obsahují optickou a nebo audio signalizaci. Mohou různě ovlivňovat hráče v dosahu vysílání.

3/ Další prvky s IR nebo bezdrátovou komunikací, jako jsou různé zařízení pro automatické moderování hry. Například automatické oživení hráče, doplnění munice a podobně.

4/ Centrum pro ovládání hřiště, moderování hry, komunikaci s hráči a diváky.

 

Add a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..